Most Viewed

Categories

Radio Elita pajiset me aparaturen moderne digjitale- donacion i TIKA-s

Radio Elita pajiset me aparaturen moderne digjitale- donacion i TIKA-s

Në Radio Elita u inaugurua aparatura e re digjitale , donacion i Agjencisë Turke për Zhvillim dhe Bashkëpunim TIKA. Të
Read More
Elvana Gjata këndon ‘live’ këngën ‘Baresha’ të Nexhmije Pagarushës

Elvana Gjata këndon ‘live’ këngën ‘Baresha’ të Nexhmije Pagarushës

Këngëtarja Elvana Gjata, pas një pauze të shkurtër, mbrëmë me rastin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës është kthyer
Read More
Kalendari historik , 19 shkurt.

Kalendari historik , 19 shkurt.

19 shkurt 1861 – Në Rusi hiqet bujkrobëria e tokës. Bujkrobërit gjatë periudhës feudale ishin personat, të cilët punonin tokën që
Read More
Edita Tahiri -I papranueshëm diskutimi për shkëmbim territoresh dhe ndryshimin kufinjsh mes Kosovës dhe Serbisë.

Edita Tahiri -I papranueshëm diskutimi për shkëmbim territoresh dhe ndryshimin kufinjsh mes Kosovës dhe Serbisë.

Ish Zëvendëskryeministrja dhe krye negociatorja e Kosovës në Bruksel në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri në një interviste ekskluzive me
Read More

Forgot Password