Most Viewed

Categories

Sot 7 marsi – Festa e Mesuesit
Sot 7 marsi – Festa e Mesuesit
7 Marsi, Dita e Mesuesit, shenohet si nje ngjarje me rendesi kulturore ne te gjitha trojet shqiptare. Ne kete dite,
Sot Dita Nderkombetare e Radios
Sot Dita Nderkombetare e Radios
Sot eshte Dita Nderkombetare e Radios. Ky medium ka fuqi unike dhe mbetet media tek e cila besojne me shume
U hap ekspozita  në Galerinë e Arteve të Qendrës Kulturore në Ulqin Edwad Lear
U hap ekspozita në Galerinë e Arteve të Qendrës Kulturore në Ulqin Edwad Lear
Në  ambientet  e  Galerisë së Qendrës për Kulturë në Ulqin u hap ekspozita ,,Edwad Lear,Britaniku që hodhi në telajo mrekullinë 
Radio Elita nis sot ciklin e emisioneve ” Zëra dhe gjurmë”
Radio Elita nis sot ciklin e emisioneve ” Zëra dhe gjurmë”
Në epokën e globalizimit, kur kufijtë janë gjithnjë e më tepër fluidë, kur lëvizja dhe teknologjia i ka bërë njerëzit
Përurimi i librit “Mulliri i erës”
Përurimi i librit “Mulliri i erës”
Qendra për kulturë– Biblioteka Ulqin Bashkimi i Krijuesve Shqiptarë në MZ Fondi për Mbrojtjen dhe Realizimin e të Drejtave të
Më 7 shtator në plazhin e vogël do të organizohet  “Dolcinium International  Festival”
Më 7 shtator në plazhin e vogël do të organizohet “Dolcinium International Festival”
Në Ulqin me 7 shtatorë në shëtitoren e plazhit të vogël në Ranë, do të mbahet “D’olcinium International Festival” i
Në Durrës u prezantuan vlerat krijuese të Ulqinit
Në Durrës u prezantuan vlerat krijuese të Ulqinit
Në Durrës u prezantuan vlerat krijuese të Bashkimit të Krijuesve shqiptare në Mal të ZI. Në mikrofonin tonë foli dr.
Këto shtete janë kualifikuar në finale të “Eurovision 2019”
Këto shtete janë kualifikuar në finale të “Eurovision 2019”
Ka filluar edicioni i 64-të i “Eurovisionit”, i cili këtë vit mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Eurovisioni këtë vit
“Art Club”-i shënoi Ditën Botërore të Poezisë në Muzeun Etnografik – Draginë
“Art Club”-i shënoi Ditën Botërore të Poezisë në Muzeun Etnografik – Draginë
Shoqata e Artistëve dhe Intelektualëve “Art Club” shënoi Ditën Botërore të Poezisë të enjten, më 21 mars 2019, në Muzeun

Forgot Password