Most Viewed

Categories

Filloi Muaji i shenjtë i Ramazanit !
Filloi Muaji i shenjtë i Ramazanit !
Rreth një e katërta e popullsisë së botës nisën sot , një ditë ndryshe  pasi lindja e diellit I gjeti
Filluan aktivitetet Sweet December
Filluan aktivitetet Sweet December
Ne Rane mbreme ne nje atmosfere festive u ndezen dritat e pemes se Vtit te Ri, duke sjelle nje atmosfere
Aktivitet i OJQ-së SOS telefoni për gra dhe vajza viktima të dhunës
Aktivitet i OJQ-së SOS telefoni për gra dhe vajza viktima të dhunës
Në organizim të OJQ-së SOS telefoni për gra dhe vajza viktima të dhunës dje u  mbajt aktiviteti përmbyllës i projektit  
Pasqyrë e pozitës së komunitetit Rom dhe Egjiptian në Komunen e Ulqinit
Pasqyrë e pozitës së komunitetit Rom dhe Egjiptian në Komunen e Ulqinit
  Shoqata Joqeveritare Elita Plus mbajti Tryezën e rrumbullakët me perfaqesuesit e  administrates  lokale, Ministrisë për të Drejtat e njeriut
Me 28 tetor nis manifestimi Shporta e vjeshtës
Me 28 tetor nis manifestimi Shporta e vjeshtës
  Organizata Turistike dhe Komuna e Ulqinit me perkrahjen e Ministrise se ekonomise dhe turizmit si dhe Ministrise se bujqesise
Parada shqiptare në Nju Jork, mijëra shqiptarë vërshojnë kuq e zi për 145 Vjetorin e Lidhjes së Prizrenit
Parada shqiptare në Nju Jork, mijëra shqiptarë vërshojnë kuq e zi për 145 Vjetorin e Lidhjes së Prizrenit
Të shtunën, më 9 qershor, u mbajt  në Nju Jork, Parada Ndërkombëtare e Emigrantëve – e cila mblodhi disa komunitete
Gezuar muajin e madherishem te Ramazanit
Gezuar muajin e madherishem te Ramazanit
Me 23 mars  eshte dita e pare e Muajit te Ramazanit. Muaji i misherimit te ndersjellte, muaji i faljes dhe
Film dukumentar per humanizmin
Film dukumentar per humanizmin
Ejani në Shtëpinë e Kulturës në Ulqin, 18.03. në orën 19:00, për të parë një film dokumentar për humanizmin. Filmi
Koncert festiv me rastin e 15 vjetorit te Pavarsesise se Kosoves
Koncert festiv me rastin e 15 vjetorit te Pavarsesise se Kosoves
  Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi me rastin e 15 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës, organizon koncert festiv ku
Mbrëmë Ledri Vula ndezi atmosferën në Ranë
Mbrëmë Ledri Vula ndezi atmosferën në Ranë
  Rana prej ditësh është shëndrruar ne vendin e festave, ku në skenën evendosur cdo mbrëmje vijnë artistë dhe këngëtarë

Forgot Password