Most Viewed

Categories

Radio Elita pajiset me aparaturen moderne digjitale- donacion i TIKA-s

Radio Elita pajiset me aparaturen moderne digjitale- donacion i TIKA-s

Në Radio Elita u inaugurua aparatura e re digjitale , donacion i Agjencisë Turke për Zhvillim dhe Bashkëpunim TIKA. Të
Read More
Elvana Gjata këndon ‘live’ këngën ‘Baresha’ të Nexhmije Pagarushës

Elvana Gjata këndon ‘live’ këngën ‘Baresha’ të Nexhmije Pagarushës

Këngëtarja Elvana Gjata, pas një pauze të shkurtër, mbrëmë me rastin e 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës është kthyer
Read More
Kalendari historik , 19 shkurt.

Kalendari historik , 19 shkurt.

19 shkurt 1861 – Në Rusi hiqet bujkrobëria e tokës. Bujkrobërit gjatë periudhës feudale ishin personat, të cilët punonin tokën që
Read More
Edita Tahiri -I papranueshëm diskutimi për shkëmbim territoresh dhe ndryshimin kufinjsh mes Kosovës dhe Serbisë.

Edita Tahiri -I papranueshëm diskutimi për shkëmbim territoresh dhe ndryshimin kufinjsh mes Kosovës dhe Serbisë.

Ish Zëvendëskryeministrja dhe krye negociatorja e Kosovës në Bruksel në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri në një interviste ekskluzive me
Read More
Voilà/ Dafina Zeqiri e inspiruar nga “American Beauty”

Voilà/ Dafina Zeqiri e inspiruar nga “American Beauty”

Dafina Zeqiri po xhiron klipin e këngës në Shqipëri, një projekt me të cilin ka disa muaj që po punon.
Read More
Turnir ndërkombëtar në karate

Turnir ndërkombëtar në karate

Për nder të Ditës së Ulqinit Klubi  i karatesë Ulqini do të organizojë turnir ndërkombëtar me pjesëmarrjen e disa ekipeve
Read More
Vizitë  e Ministrit  të Punës dhe Mirëqenies  Sociale

Vizitë e Ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale

Në Ulqin qëndroi  për vizitë pune Ministri i Punës dhe  Mirëqenies sociale  Kemal Purishiq . Në takimin me kryetarin e komunës Loro Nrekiqidhe bashkëpunëtorët
Read More

Forgot Password