Most Viewed

Categories

Me 17 gusht në Ulqin organizohet Panairi i Librit

Me 17 gusht në Ulqin organizohet Panairi i Librit

Me 17 korrik 2023, fillon ngjarja tradicionale kulturore ndërkombëtare "Panairi i Librit – Ulqini 2023", organizuar nga Komuna e Ulqinit,
Read More
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë qëndrimit në Mal të Zi tha se vendet e rajonit të Ballkanit duhet ti përkushtohen procesit të Berlinit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë qëndrimit në Mal të Zi tha se vendet e rajonit të Ballkanit duhet ti përkushtohen procesit të Berlinit

Rama në Podgoricë: Iniciativa “ Ballkani I hapur e ka përmbushur qëllimin” Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama qëndroi  në Podgoricë
Read More
Parada shqiptare në Nju Jork, mijëra shqiptarë vërshojnë kuq e zi për 145 Vjetorin e Lidhjes së Prizrenit

Parada shqiptare në Nju Jork, mijëra shqiptarë vërshojnë kuq e zi për 145 Vjetorin e Lidhjes së Prizrenit

Të shtunën, më 9 qershor, u mbajt  në Nju Jork, Parada Ndërkombëtare e Emigrantëve – e cila mblodhi disa komunitete
Read More
Lëvizja Evropa Tani fiton zgjedhjet parlamentare

Lëvizja Evropa Tani fiton zgjedhjet parlamentare

Asnjë parti dhe koalicion nuk fitoi shumicën për formimin e Qeverisë së re. Malin e Zi e pret një verë
Read More
RIKTHIMI I MANIFESTIMIT “PRANVERA NË ANË TË MALIT”

RIKTHIMI I MANIFESTIMIT “PRANVERA NË ANË TË MALIT”

Shoqata “Ora” do të organizojë më 26, 27, 28 maj 2023 edicionin e 17-të të manifestimittradicional “Pranvera në Anë të
Read More
Nderroi jete Novak Kilibarda

Nderroi jete Novak Kilibarda

Ka ndërruar jetë dje në moshën 90-vjeçare profesori, shkrimtari dhe ish-politikan malazez Novak Kilibarda. Ai  u lind më 7 janar
Read More
Ndahet nga jeta Tina Turner

Ndahet nga jeta Tina Turner

The queen of rock’n roll’, Tina Turner ndërroi jetë në moshën 83 vjeçare në Küsnacht, Kantoni i Zyrihut në Zvicër.
Read More
Mali i Zi sot shenon Diten e Pavaresise

Mali i Zi sot shenon Diten e Pavaresise

Mali i Zi  sot shënon Ditën e pavarësisë. Në referendumin e mbajtur më 21 maj të vitit 2006, më se
Read More
Prezantohet oferta turistike ne Prishtinë

Prezantohet oferta turistike ne Prishtinë

  Organizata Turistike e Ulqinit tradicionalisht po merr pjese ne Panairin nderkombetar te turizmit dhe sportit Ceokos 2023, i cili
Read More

Forgot Password