Most Viewed

Categories

Emisioni Zëra dhe Gjurmë – sot e enjte 10 shtator – ora 18:00

Emisioni Zëra dhe Gjurmë – sot e enjte 10 shtator – ora 18:00

I ftuar në emisionin tonë “Zëra dhe Gjurmë” është pedagogu Ali Gjeçbritaj i cili krahas punës në shkollë, në edukimin
Read More
Emisioni ” Zëra dhe Gjurmë” – sot e enjte 3 shtator

Emisioni ” Zëra dhe Gjurmë” – sot e enjte 3 shtator

Ulqini është vend ideal për zhvillimin e sporteve të ndryshme. I ftuari në emisionin tonë “Zëra dhe gjurmë”, prof. Rrok
Read More
Në Mal të Zi nis procesi i votimit për zgjehdjet parlamentare

Në Mal të Zi nis procesi i votimit për zgjehdjet parlamentare

Sot në Mal të Zi , mbahen zgjedhjet parlamentare në të cilat marrin pjesë gjashtë koalicione dhe pesë parti politike.
Read More
Emisioni “Zëra dhe Gjurme” -sot e premte 28 gusht

Emisioni “Zëra dhe Gjurme” -sot e premte 28 gusht

Gjylie Pelinku është një artiste ulqinake e cila po merr shumë vëmendje me zërin e saj. Asaj i është dhënë
Read More
Emisioni ” Zëra dhe Gjurmë” sot e enjte 20.08.2020

Emisioni ” Zëra dhe Gjurmë” sot e enjte 20.08.2020

Në emisionin “Zëra dhe gjurmë” ju sjellim intervistën me Sami Misherrin, intelektualin e njohur i cili është vlerë për Ulqinin.
Read More
Në Ulqin nënshkruhet marrveshja për rikonstruimin e sallës së kinemasë

Në Ulqin nënshkruhet marrveshja për rikonstruimin e sallës së kinemasë

Nënshkruhet marëveshja për rikonstruimin e ish sallës së kinemasë Marëveshja u nënshkrua nga Ministri i kulturës Aleksandar Bogdanoviq dhe kryetari
Read More
Mali i Zi neser me 15 gusht  hap kufijtë

Mali i Zi neser me 15 gusht hap kufijtë

Mali i Zi nga nesër do të hap kufijtë për qytetarët e Serbisë, Kosovës, Bosnjë Hercegovinës, Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut
Read More
Emisioni “Zëra dhe Gjurmë” sot e enjte 13.08.2020

Emisioni “Zëra dhe Gjurmë” sot e enjte 13.08.2020

Në studion e fotografit Shaqir Çaushi që nga viti 2000 ruhen me qindra foto me vlera te padiskutueshme që flasin
Read More
Emisioni ” Zëra dhe Gjurmë” – sot e enjte 06.08.2020

Emisioni ” Zëra dhe Gjurmë” – sot e enjte 06.08.2020

Muzika popullore tradicionale ka qenë dhe është në të shumtën e rasteve e pa ndashme nga lojërat, vallet, ritualet e
Read More
Gezuar Kurban Bajramin

Gezuar Kurban Bajramin

Te gjithë besimtarëve të Fesë Islame urojme festën e Kurban Bajramit. Urojme që kjo festë të kalojë në harmoni, solidaritet,
Read More

Forgot Password